Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Denzel Washington ako nekompromisný pomstiteľ zla v akčnej novinke!

Akčný žáner je stále divácky najobľúbenejší a diváci sú ochotní dať veľa peňazí za to, aby si v kine užili napätie, akciu a hlavne „nadupané“ filmové hviezdy masakrujúce všetko, čo sa im postaví do cesty. Renesanciu zažívajú aj filmové hviezdy – napríklad taký  Liam Neeson už úspešne naštartoval oslnivú kariéru úspešne naštartoval (Taken 1-3, Non-Stop), podobne aj Kevin Costner (3 Day to Kill, Jack Ryan) a našliapnuté má na návrat aj Mel Gibson ( Machette Kills, EXP3) a Denzel Washington (Únos vlaku 123, Safe House, 2 Guns). Práve Washington sa opäť upísal projektu, ktorého námet vychádza z obľúbeného seriálu z rokov 80-tych – The Equalizer.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]FfoDg8y_LF0[/youtube]

Film hovorí o Robertovi McCallovi (Denzel Washington), vyslúžilom tajnom agentovi, ktorý má veľké množstvo špeciálnych schopností, záhadné kontakty a v neposlednom rade veľa zbraní. Jedného dňa sa rozhodne cez inzerát ponúkať pomoc obyčajným ľuďom s ich každodennými problémami. Nie však s daňovým priznaním alebo vypadnutou elektrikou, ale s takými problémami, ktoré zahrňujú drogy, vraždy, prepadnutia či násilie. McCall je proste človek, ktorá vyrovnáva pomer síl v zločinom presýtenom svete (preto Ekvalizér).

equalizer-01-denzel_washington-500x375 equalizer-02-denzel_washington-500x375 equalizer-03-chloe_grace_moretz-denzel_washington-500x375 equalizer-04-denzel_washington-500x375 equalizer-05-denzel_washington-500x375 equalizer-06-marton_csokas-haley_bennett-500x375 equalizer-09-marton_csokas-500x375

Obsadenie filmu je tiež zaujímavé a hviezdnemu Denzelovi sekunduje čím viac obsadzovanejšia  Chloë Grace Moretz, Bill Pullman, Marton Csokas,  Melissa Leo, Johnny Messner, Haley Bennett, Vladimír Kulich, Robert Wahlberg, David Harbour, Alex Veadov, Allen Maldonado a Owen Burke.

equalizer

Réžiu má pod palcom remeselne veľmi zručný Antoine Fuqua, ktorý má za sebou také snímky ako Training Day, Pád Bieleho domu alebo Ostreľovač.

Plánovaná slovenská premiéra filmu je stanovená na 25. 9.2014.

Zdroje: Collider.com, Variety.com

Čítať viac...
Nahor