Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Matthew McConaughey – životná úloha?

V roku 1986 v Dallase, bola lekármi diagnostikovaná smrteľná choroba HIV drogovo závislému elektrikárovi Ronovi Woodroofovi, ktorému dali na dožitie lekári obdobie pol roka. Woodroof sa však nevie stotožniť s diagnózou a ortieľom smrti a vrhne sa na alternatívnu formu liečenia, ktorá nie je povolená a schválená v USA a spojí ju s nezákonnou distribúciou týchto liečiv pre ostatných pacientov s rovnakou diagnózou. V tomto boji mu pomáha transexuálna žena, taktiež infikovaná vírusom HIV. Pacientom tiež pomáha aj lekárka Eve Saksová, s ktorej pomocou sa podarí predĺžiť život Woodroofovi o šesť rokov a presvedčiť o úspešnosti inej formy liečby pacientov HIV pri boji s úradmi. 

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]U8utPuIFVnU[/youtube]

 

Na základe tohto skutočného príbehu vznikol nízkorozpočtový film, ktorý sa dostane do kín už v novembri tohto roka s názvom Dallas Buyers Club. O filmové spracovanie tohto filmu sa zaujímalo duo Marc Foster a Brad Pitt, ktorý do hlavnej úlohy plánovali obsadiť Ryana Goslinga. Nakoniec však od spracovania snímku odstúpili a námetu sa chopili režisér Jean Marc-Vallée a Matthew McConaughey, ktorý sa aj podieľali na spolu financovaní snímku. Ten stál na hollywoodske pomery smiešnu sumu 5 miliónov dolárov. Hlavnej úlohy sa chopil Matthew McConaughey, ktorý stvárnil Rona Woodroofa, úlohu transexuálky Rayon si zahral Jared Leto. Obaja herci pre stvárnenie úlohy prešli drastickou premenou a to keď museli zhodiť zo svojej pôvodnej hmotnosti minimálne 15 kg. K rapídnej strate hmotnosti pomohlo hlavným predstaviteľom pitie diétneho čaju a obmedzenie prijímania tuhej stravy. Lekárku Eve Saksovä si zahrala Jennifer Garner. Vo filme si tiež zahrali Steve ZahnDenis O’Hare, Griffin DunneKevin RankinJames DuMontPhilippe Radelet a Juliet Reeves.

 

dallas-buyers-club-07 dallas-buyers-club-matthew-mcconaughey-2A disheveled Matthew McConaughey gets arrested in scenes for 'The Dallas Buyers Club' in New Orleans

dallas-buyers-club-07

 
Film bude mať premiéru 1. novembra v USA a do Európy dorazí začiatkom roka 2014.
dallas-buyers-clubdallas-buyers-club-set
dallas-buyers-club-set2dallas-buyers-club-wraps
 
Zdroje : TheGuardian.com, RollingStones.com, Hollywoodreporter.com
Čítať viac...
Nahor