Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Colin Firth a Nicole Kidman v dojímavom filme nakrútenom podľa skutočných udalosti

Tohtoročný filmový festival v Toronte priniesol premiéry veľmi zaujímavých snímkov, ktoré vzbudili nielen záujem kritikov, ale hlavne návštevníkov festivalu. Medzi takéto snímky určite patrí aj film The Railway Man, nakrútený na základe skutočných udalostí, ktoré zažil jej autor Eric Lomax a ktoré spísal do sugestívneho knižného diela. Kniha vzbudila čitateľský záujem a preto po nej siahli aj filmový tvorcovia.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]bbS_dYEwf2M[/youtube]

 

V réžii Jonathana Teplitzkeho rozohráva príbeh britského dôstojníka, ktorý je počas druhej svetovej vojny zajatý a väznený v zajateckom tábore, kde je nútený pracovať na thajsko-barmskej železnici. Počas svojho väznenia v zajateckom tábore bol opakovane vypočúvaný a mučený. Po skončení vojny sa Lomax stále nevie psychicky vysporiadať so zážitkami prežitími v tábore a s podporou jeho manželky Pati sa rozhodne po rokoch vrátiť na miesto svojho väznenia a taktiež nájsť svojho únoscu, väzniteľa a mučiteľa, japonského dôstojníka Takashi Nagasea a konfrontovať s ním svoje pocity plné nenávisti a horkosti.

the-railway-man_01 the-railway-man_02 the-railway-man_03

the-railway-man_04

Vo filme sa objaví plejáda hereckých hviezd. Hlavnú úlohu Lomaxa si zahral Colin Firth (Kráľova reč, Gambit), jeho manželku si zahrala Nicole Kidman (Zlatý kompas, Stoker), najlepšieho Lomaxovho priateľa si zahral Stellan Skarsgård (Goyove prízraky, Mama Mia, Thor) a japonského dôstojníka si zahral čoraz viac obsadzovanejší herec v hollywoodských produkciách Hirojuki Sanada (Sunshine, 47 Ronin, Wolverine).

railwayman_zps76610c4b the-railway-man

Režisér snímky Jonathan Teplitzki sa aj s predstaviteľom hlavnej úlohy Colinom Firthom osobne stretol s 92 ročným Ericom Lomaxom a boli ohúrený duchovnou silou tohto človeka. Film sa začal nakrúcať v apríli 2012 v Edinburghu a North Berwicku v Škótsku a neskôr sa presunul štáb do miest v Thajsku a v Queenslande v Austrálii.

the railway man kinopoisk.ru

Vo filme si zahrali aj Jeremy Irvine, James Fraser, Tom Hobbs a Ewen Leslie.

the railway man14

Predpokladaná premiéra filmu je stanovená predbežne na december 2013 alebo január 2014.

 

Zdroje : Variety.com, comingsoon.net, bbcamerica.com, hollywoodspy.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor