Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Bude nový životopisný film – Mandela : Long Walk to Freedom horúcim kandidátom na Oscara ?

Jeho životný príbeh je epický a inšpirujúci. Bol predurčený viesť kmeň Thembu, ale on radšej vyštudoval právo, aby mohol začať bojovať proti systému, ktorý potlačoval politické, sociálne a ekonomické práva juhoafrickej čiernej väčšiny.  Neskôr sa jeho život spojil s politickou kariérou, kde bojoval za práva svojej rasy, za ktoré bol neprávom väznení, aby sa po obrodení stal prvým čiernym prezidentom Južnej Afriky. Nelsom Mandela sa stal idolom celej generácia o dôkazom nezlomnosti ľudského ducha.
[youtube width=“600px“ height=“400px“]hmm-aazQQKA[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]bGuC7elOO6M[/youtube]
Práve o tomto boji ako aj životnej ceste hovorí najnovší film Mandela: Long Walk to Freedom režiséra Justina Chadwicka a scenáristu Williama Nicholsona, ktorý vznikol na základe rovnomennej knihy vydanej v roku 1994.
mandela6 mandela 2
mandela 3 1B5O1929.CR2 mandela
mandela 5
V hlavnej úlohe tohto životopisného filmu sa objaví britský herec Idris Elba (Thor, Pacific Rim), ktorý podľa diváckych ohlasov podáva svoj životný výkon a jeho stvárnenie je veľmi presvedčivé. Vo filme sa tiež objavia známe tváre a to Naomie Harris (Skyfall), ktorá hra jeho manželku Winnie Mandela alebo Robert Hobbs (Distict 9), Tony Kgoroge, Riaad Moosa, Jamie Bartlett, Lindiwe Matshikiza, Terry PhetoDeon Lotz.
Film bol slávnostne uvedený v predpremiére na kanadskom filmovom festivale v Toronte, kde zožal vášnivý aplauz doprevádzaný niekoľko minútovým „standing ovation“.
Plánovaná celosvetová premiéra je 29.11.2013. Kedy sa film dostane do distribúcie na Slovensku však nie je známe.
Zdroje : Hollywoodreporter.com. tiffnet.com, indiewire.com, liveforfilms.com
Čítať viac...
Nahor