Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

BOND 24 – opäť v réžii Sama Mendesa (premiéra 2015)

Najprv tvrdil, že nechce mať s ďalším pokračovaním nič spoločné, potom sa nechal počuť, že možno by sa k projektu vrátil po ukončení réžie divadelného projektu a teraz sa už naozaj a konečne vyjadril, že režírovať bude. O kom hovoríme ? Sam Mendes sa podľa filmového Štúdia Sony vráti na stoličku režiséra v pripravovanej „bondovke“, označovanej pracovne BOND 24. Film má už dokonca aj pevne stanovenú britskú premiéru a to 23.10.2015. Do amerických kín dorazí 06.12.2015.

 

A prečo toľko povyku?  Po obrovskom komerčnom úspechu bondovky Skyfall sa producenti Michael G. Wilson a Barbara Broccoli samozrejme snažili pre Bonda 24 získať späť režiséra Sama Mendese. O to viac, že sám Mendes prišiel s námetom a príbehom, podľa ktorého John Logan píše scenár. Pôvodná plánovaná premiéra na jeseň 2014 bola ohrozená a nebolo ju možné uskutočniť, pretože Mendes má momentálne divadelné záväzky v Londýne. Chvíľu sa preto uvažovalo o možnom náhradníkovi na režisérskom poste. Producenti si ale uvedomili potenciál Mendesa, ktorý preukázal v bondovke Skyfall a rozhodli sa počkať a premiéru o rok posunúť.

 

Sám Mendes vyhlásil : „Som šťastný, že mi bude poskytnutý čas na ukončenie mojich divadelných záväzkov“. Taktiež potvrdil, že producenti mu poskytli možnosť režírovať opätovne Bonda 24. „Som veľmi rád, že môžem opätovne vziať opraty projektu a po druhýkrát spolupracovať s Danielom Craigom, G. Michael Wilsonom a Barbarou Broccoli.

 

A nám neostáva nič iné len skonštatovať, že rok 2015 bude pre filmových fanúškov rokom veľkej hojnosti. Oficiálne máme potvrdené pre rok 2015 premiéry filmov The Avengers 2, Star Wars: Episode VII, Terminátor 5, Ant-Man, Hry o život 3, či Hľadá sa Dory.

 

 

Zdroje :

totalfilm.com, empireonline.com

 

 

 

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor