Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Belle – historický kostýmovaný film inšpirovaný skutočným životným príbehom

Na tohto ročnom filmovom festivale v Toronte sa predstavila režisérka Amma Asante (A way of Life) svojím druhým filmom s názvom Belle. Film je nakrútený podľa skutočným historických udalostí – inšpirovaný skutočnou historickou postavou Dido Elizabeth Belle (1761-1804).
[youtube width=“600px“ height=“400px“]94LgIVL-UlQ[/youtube]
Film hovorí o životnej púti Dido Elizabeth Belle (Gugu Mbatha-Raw), inteligentnej dcére britského námorného dôstojníka a africkej ženy. Dido sa dostáva do Anglicka ako dieťa spolu zo svojím otcom kapitánom sirom Johnom Lindsayom (Matthew Goode) a je odovzdaná do starostlivosti strýkovi Lordovi Mainsfieldovi (Tom Wilkinson). Ten sa zaväzuje vychovať svoju neter v rámci rodinnej pokrvnej línie. Na rodinnom panstve Kenwood House vyrastá spolu so svojou sesternicou Elizabeth Murray (Sarah Gadon) a spoločne prechádzajú zložitou hierarchiou sociálneho postavenia v spoločnosti. V staršom veku stretáva Dido mladého a ctižiadostivého právnika John Davinier (Sam Reid), ktorý je zároveň učňom lorda Mainsfelda a začne medzi nim vznikať priepasť. Priepasť medzi Dido a jej opatrovníkom lordom Mainsfieldom , ktorý vidí mladého právnika v spoločenskej hierarchii pod jeho neterou. I napriek týmto rozporom vzniká medzi Dido a ním ľúbostný vzťah, ktorý katapultuje Dido na cestu seba objavovania ako aj konfrontácie so strýkom, ktorý svojou mocou a zastaranými názormi či rasovými predsudkami je zástancom starého a obmedzeného myslenia.
Dido belle Gugu Mbatha-Raw in Belle
Vo filme si zahrajú aj ďalšie známe tváre ako Emily WatsonMiranda Richardson, Tom Felton, Alex Jennings, David Gant, Lasco Atkins, Susan Brown alebo Penelope Wilton.
Belle 2 b-01973_-_official_first_still_final_-_sarah_gadon_as_elizabeth_murray_and_gugu_mbatha-raw_as_dido_elizabeth_belle__credit_-_david_appleby
Film sa nakrúcal vo Veľkej Británii koncom minulého roka a mal premiéru na tohtoročnom filmovom festivale v Toronte. Produkčná spoločnosť Fox Searchlight Pictures ohlásila plánovanú premiéru na 02.05.2014.
Zdroje : Nerdsociety.com, comingsoon.net, Variety.com
Čítať viac...
Nahor