Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Autómata – futuristická vízia našej budúcnosti s Antoniom Banderasom a Melanie Griffith. V kinách ešte tento rok!

Antonio Banderas zavítal konečne do žánru sci-fi a podľa traileru, ktorý vám prinášame, to vyzerá, že urobil veľmi dobre.

Jeho najnovší film, Autómata, sa odohráva v roku 2044. Svet v tomto období prekonáva ekonomicko-politickú krízu a roboti sa stali súčasťou každodenného ľudského bytia. Ich fungovanie je istené dvomi základnými kódexami. Jacq Vaucan (Antonio Banderas) je bežným poisťovacím agentom veľkej robotickej spoločnosti. Spoločnosť mu zverí na prvý pohľad rutinný prípad robota, ktorý sa mal stať obeťou manipulácie. Počas jeho vyšetrovania však začína dochádzať k záveru, že aj napriek technologickému zabezpečeniu sa niektorí roboti dokážu vyvíjať mimo svoje naprogramovanie. Tento objav môže mať ale vážne dôsledky pre systém fungovania a budúcnosť celého ľudstva a Jacqov zamestnávateľ to nenechá len tak. Pred Jacqom tak vyvstáva dilema  – postaviť sa na stranu vlastného ľudského druhu s jeho potrebami alebo dať prednosť robotickým bytostiam, ktoré zjavne nie sú až tak úplne robotické ?

[youtube width=“600px“ height=“400px“]hVkVrAzyJI4[/youtube]

Réžie sa chopil španielsky režisér Gabe Ibáñez, ktorý vytvoril  veľmi zaujímavú víziu ľudstva. Film Autómata  má svoj osobitý rukopis a veríme, že sa zaradí medzi kultové diela ako A.I, Ja robot či Blade Runner. Vo vedľajších úlohách sa objaví aj ex-manželka Antonia Banderasa – Melanie Griffith, Dylan McDermott, Birgitte Hjort Sørensen alebo Robert Forster

antonio-banderas-automata

Dylan-McDermott-Automata

tumblr_nar1xbWbVU1ricp0jo5_1280

poster automata

Film sa objaví v amerických kinách 10.10.2014 a predpokladáme že do Európy dorazí o mesiac neskôr.
Zdroje : Collider.com, Variety.com, Empire.com
Čítať viac...
Nahor