Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Aktualizácia: Prinášame aktuálny plagát k filmu Robocop!

[highlight] Prinášame Vám aktuálny filmový plagát, ktorý zeverejnilo štúdio Sony Pictures a musíme uznať že čierna vizáž „ochráncovi poriadku“ sedí. Novinkou taktiež  je, že film bude uvedený v IMAX formáte!  Slovenská premiéra filmu je stanovená na 7.2.2014 [/highlight]

robocop plagát robocop-banner

Spoločnost Sony Pictures zverejnila prvý  trailer k dlho očakávanému akčnému sci–fi filmu ROBOCOP, ktorý je reebotom série, ktorú začal v roku 1987 kultový režisér Paul Verhoeven (Total Recall, Základný Inštinkt). Podľa zverejneného traileru sa nový film odlišuje od svojho pôvodcu, ale zároveň rešpektuje tradíciu pôvodného filmu. Režisér José Paldiha tak pravdepodobne vytvoril novú dejovú linku so zachovaním pôvodného príbehu filmu. Film sa priebežne pripravoval od roku 2010 a natáčanie začalo v roku 2012. Pôvodne mal film prísť do kín koncom roku 2013. Spoločnosť Sony Pictures však nakoniec posunula premiéru na február 2014.  Herecké obsadenie je tiež hviezdne a médiami v prípravnej fáze zaznievali zvučné mená, s ktorých sa nakoniec zišla zaujímavá herecká zostava: Samuel L. Jackson, Gary  Oldman, Michale Keaton, Abbie Cornish, Jay BaruchelJackie Earle Haley. Hlavným predstaviteľom RoboCopa je charizmatický Joel Kinnaman.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]INmtQXUXez8[/youtube]

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]jlQ69j3cXok[/youtube]

 

Synopsa filmu :

Píše sa rok 2028 a spoločnosť sa otriasa v základoch. Protesty sú tvrdo potlačované, svet sa zmieta vo vojnových konfliktoch. Kriminalita je na prudkom vzostupe a životné prostredie je na hrane pred kolapsom. V týchto časoch sa darí nadnárodnej spoločnosti OmniCorp., ktorá je kľúčovým výrobcom robotov a robotických zbraní. Tieto stroje a zbrane vyhrávajú vojny USA po celom svete a spoločnosť sa rozhodne využiť používanie jej strojov aj na domácej pôde. Táto šanca a možnosť sa jej naskytne keď milujúci otec rodiny a manžel a neúplatný policajt, ktorý bojuje s rozširujúcou sa kriminalitou, korupciou a zločinom v meste Detroit. Po tom čo je smrteľne poranený v službe využije túto možnosť OmniCorp. a ponúkne na záchranu jeho života prevratnú robotickú technológiu a zachráni mu život.Po prdestavení jeho neuveriteľných schopností akcionárom a spoločnosti je nasadený do ulíc mesta k opätovnému boji a spoločnosť OmniCorp. na základe tohto úspechu začne výrobu robortických strojov k zachovaniu poriadku. Stroje fungujú bezchypne avšak spoločnosť OmniCorp. sa prepočíta v jednom. Vo vnútry ich prvého výtvoru človeka a stroja sú stále ľudské hodnoty a princípy spravodlivosti ktoré ho líšia od ostatných robotov.

robocop-2-behind-the-scenes-joel-kinnaman-01Robocop-2014-2

robocop1 robocop2014

Kandidátmi na hlavnú úlohu boli tiež  Michael Fassbender, Matthias Schoenaerts a Russell Crowe. Taktiež je zaujímavé že aj réžia filmu bola najprv spájaná s režisérom Darrenom Aronofskym.

 

Premiéra filmu je stanovená na 6.2. 2014.

Robocop-2014

Zdroje :  Collider, ComicBookMovie.com, TotalFilm.com

Čítať viac...

Viac v Kino

Nahor