Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Aktualizácia: Najnovší trailer nového sci-fi filmu Edge Of Tomorrow s Tomom Cruisom a Emily Blunt!

[highlight]AKTUALIZÁCIA: pozrite si najnovší trailer nového sci-fi thrilleru Edge Of Tomorrow  režiséra Douga Limana (Mr. & Mrs Smith, Jumper, The Bourne Identity) v hlavnej úlohe s Tomom Cruisom (Obvilion, Valkýra, Jack Reacher) a Emily Blunt (Vlkodlak, Správcovia osudu). Film uvidíme v našich kinách 29.05.2014 ! [/highlight]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]e__SfywBiQI[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]x8cV4uVsKwA[/youtube]
Edge Of Tomorrow  je názov akčného sci-fi filmu, v ktorom si zahrá Tom Cruise (Top Gun. MI, Jack Reacher, Oblivion), Emily Blunt (Diabol nosí Pradu, Vlkodlak, Správcovia osudu) a Bill Paxton (Twister, Gorila Joe) a odohráva sa vo vzdialenej budúcnosti, keď našu Zem napadla horda mimozemských bytostí Mimikov. Film je nakrútený podľa japonskej populárnej sci-fi novely od  Hiroshi Sakurazaka s ilustráciami Yoshitoshi ABe.
Synopsa filmu
Príbeh filmu sa odohráva v blízkej budúcnosti. Mimikovia, hmyzu podobní mimozemšťania, vytrvalo útočia na Zem a menia veľké mestá v hromadu sutín s miliónmi ľudských obetí. Žiadna armáda na svete nie je schopná odolať rýchlosti, brutalite ani zdanlivej predvídavosti mimických bojovníkov alebo ich telepaticky komunikujúcich veliteľov. Teraz však armády celého sveta spojili svoje sily k poslednému zúfalému útoku proti mimozemským hordám. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a potom bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Cage je v priebehu niekoľkých minút zabitý, ale pred svojou smrťou sa mu podarí zabiť Alphu. Akýmsi zázrakom opäť ožíva na začiatku rovnakého prekliateho dňa a musí znovu bojovať a umrieť – a znova a znova. Priamym fyzickým kontaktom s mimozemšťanom sa dostal do časovej slučky, v ktorej je odsúdený opakovane prežívať stále rovnakú bitku. V každej ďalšej časovej slučke je však Cage bezcitnejší, skúsenejší a šikovnejší a v boji proti Mimikom dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí aj príslušníčka zvláštnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt), ktorá pustoší rady mimikov viac než ktokoľvek z pozemšťanov. Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou pre nájdenie kľúča k vyhladeniu votrelcov a záchrane Zeme.
hr_Edge_of_Tomorrow_9comiccon tom edge of tomorrow emily edge of tomorrow tom
V réžii Doug Limana (Mr. &Mrs Smith, Jumper) sa vo vedľajších úlohách objavia Charlotte RileyLee Asquith-Coe (Svetová vojna Z, Rýchlo a zbesilo 6), Jonas Armstrong (Kniha krvi). Hudbu k filmu zložil John Powell (Kung Fu Panda, Bournovo ultimátum, X-men: Posledný vzdor).
Zaujímavosťou je, že film sa oficiálne premenoval z pôvodne plánovaného a uvádzaného názvu All you need is Kill na Edge Of Tomorrow. 
Potvrdená naplánovaná slovenská a česká premiéra je 29.05.2014.
Čítať viac...
Nahor