Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Carrie – nové TV spoty hororovej lahôdky tejto jesene!

[highlight] Prinášame Vám aktuálne TV Spoty k dlho očakávanému hororu  CARRIE ! V kinách od 17.10.2013 !  [/highlight]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]-AQYBHYil5A[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]pHkGr2QMouw[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]Ka5CDtFuDgo[/youtube]
Keď sa v roku 1974  podarilo celkom neznámemu autorovi  Stephenovi Kingovi vydať jeho prvú knihu Carrie nik netušil, akým veľkým bestsellerom sa v  Amerike stane. O dva roky neskôr sa predlohy chopil režisér Brian de Palma a vznikol film, ktorý patrí nepochybne medzi najlepšie sfilmované filmy Stephena Kinga. Vtedy si Carrie zahrala herečka s českými koreňmi Sisi Spacek a vytvorila tým kultovú postavu. Sisi Spacek bola aj nominovaná na zlatú sošku Oscara za výkon v tejto úlohe ako aj postava jej matky ktorú stvárnila herečka Piper Lauriová. V roku 1992 vznikla aj ďalšia verzia filmu s názvom Carrie 2 ,ale tá prepadla na celej čiare aj u kritikov ako aj divácky. Tento rok sa ale dostane do kín remake filmu ktorý bude vychádzať z knihy autora s dodržaním všetkých reálnych opisov. Stephen King sa vyjadril pri dopočutí  sa o pripravovanej prerábke filmu z roku 1976, že ním zatiaľ nie je nadšený. Pre webovský portál Starbust povedal :  „Načo prerábať niečo, čo bolo také dobré v originálnej podobe ? Nebola to síce nijaká Casablanca, ale bol to poctivý horor, dokonca omnoho lepší, ako moja kniha“.
Teraz keď je film v post produkcii si myslím že Stephen King určite zmení názor. Podľa dostupných trailerov sa zdá že nová verzia predčí aj originál.
010203
040506
070809
Povedzme si teraz niečo o čom film ako aj predloha je ?
Sedemnásťročná Carrie je outsiderka v škole i v živote. Odmalička robí všetko pre to, aby sa vyrovnala ostatným, ale nedarí sa jej. Nepeknú, neobľúbenú, zakríknutú stredoškoláčku ešte aj doma priam terorizuje fanaticky nábožná matka. Carrie si však jedného dňa uvedomí svoje mimoriadne vrodené schopnosti, ktorých rozsah sama sotva tuší. Je telekinetička a silou vôle pohybuje predmetmi. A keď ju na školskom plese opäť surovo ponížia, jej pomste nič nestojí v ceste. Zmení sa posvätný študentský večer na krvavý bitúnok, alebo všetko dopadne úplne inak ?
[youtube width=“600px“ height=“400px“]4j8ME9XU6EA[/youtube]
[youtube width=“600px“ height=“400px“]RaHzUMq8iaM[/youtube]
V  prípravnej fáze filmu sa o postavu mladučkej Carrie rozpútala vojna o získanie úlohy. O postavu sa zaujímala Lindsey Lohan, Haley Bennett, Dakota Fanning, Emily Browning, Lily Collins a Bella Heathcote ktoré aj prešli castingom na postavu. Úlohu však získala čím viac známejšia a obsadzovanejšia Chloë Grace Moretz.  Do úlohy Margaret White – matky Carrie, bola pôvodne zvažovaná Jodie Foster. Úlohu však nakoniec získala Julianne Moore. Ťažkej úlohy réžie a znovuzrodenia filmovej verzie Carrie sa ujala talentovaná režisérka Kimberly Peirce. Tá oslnila kritikov už v roku 1999 snímkom Boys Dont Cry a stretla sa s veľkým úspechom. Získala množstvo cien, medzi inými aj Oscara pre Hillary Swank za najlepší ženský herecký výkon.
Julianne-Moore-in-Carrie-2013-Movie-Image Chloe-Moretz-and-Julianne-Moore-in-Carrie-2013-Movie-Image
Chloe-Moretz-and-Ansel-Elgort-in-Carrie-2013-Movie-Image Chloe-Moretz-in-Carrie-2013-Movie-Image4
Vo filme si zahrajú aj  Judy Greer, Gabriella Wilde, Portia Doubleday, Cynthia Preston, Alex Russell, William MacDonald a Travis Hedland. Hudbu zložil Marco Beltrami (Johan Hex, Vec, Vreskot 4, Max Payne či Žena v čiernom).
Svetová premiéra snímku je naplánovaná na 18.10.2013 a slovenský diváci si budú môcť pozrieť už o deň skôr, teda 17.10.2013.
carrie-remake-chloe-moretz-570x274 carrie-remake-trailer-books-570x273
Zdroje : Foto © Sony Pictures, ScreenRant.com, EW.com, Starbust,com, Yahoo! Movies
Čítať viac...
Nahor