Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

AKTUALIZÁCIA : 47 RONIN – Nový medzinárodný trailer k epickému fantasy filmu s Keanu Reevsom!

Filmové štúdio UNIVERSAL zverejnilo prvé promo fotky a trailer ku kampani dlho očakávaného filmu 47 RONIN v hlavnej úlohe s Keanu Reevsom,  ktorého výroba, nakrúcanie a postprodukcia trvá pomaly 5 rokov.
Medzinárodný trailer 2 – Rusko
[youtube width=“600px“ height=“400px“]Wz6JU4KEyv0[/youtube]
Oficiálny trailer 
[youtube width=“600px“ height=“400px“]EqKD5J5CrOM[/youtube]
Ale pekne po poriadku.  Film bol plánovaný od roku 2008 kedy začala príprava a nakrúcanie začalo v marci roku 2011 v Budapešti. Ukončenie výroby bolo v januári roku 2012 a film sa mal po post produkčných prácach objaviť v kine v septembri roku 2012. Premiéra sa potom posunula na marcový termín 2013 a tento týždeň nakoniec štúdio UNIVERSAL potvrdilo premiéru na december tohto roku. Prečo však prišlo k takémuto zdržaniu ? Oficiálne je to z toho dôvodu, že autori projektu chcú v post produkcii dôkladne doladiť všetky digitálne triky, ale zahraničnými médiami už kolujú špekulácie o tom, že štúdio bolo s filmom veľmi nespokojné. Réžiu totiž zverilo úplnému začiatočníkovi, režisérovi Carlovi Rinchovi, ktorý mal na konte len réžiu reklám. Rozpočet filmu bol 170 miliónov dolárov a tento rozpočet bol značne prekročený. To by nebolo nič zlé,  keby však režisér dodržal stanovený dej a líniu príbehu. To sa však nestalo a film poňal iným spôsobom (vraj moc reálnym a s obmedzením priestoru  fantastických postáv) ako štúdio chcelo, preto sa muselo množstvo scén pretáčať a veľa už natočeného materiálu putovalo do odpadu.
47R_Tsr1Sheet_Armor_RGB_0719_1-610x965 47R_Tsr1Sheet_Woman_RGB_0719_1-610x965 47R_Tsr1Sheet_Skull_RGB_0722_1-610x965
Nie je to však po prvýkrát, kedy štúdio prerábalo kompletne celý film. Toto sa stalo napríklad pri filmoch World War Z alebo John Carter alebo G.I.Joe 2, ktorých premiéra sa tiež posúvala.
 
A o čom bude film 47 Ronin ?
Príbeh je založený na skutočnej udalosti, ku ktorej došlo v 18. storočí v Japonsku. Mladý Damjó Asano z provincie Harima odmietol uplácať skorumpovaného dvorného hodnostára Kiru a vyprovokovaný jeho urážkami na neho priamo v šógunovom paláci v Edu zaútočí mečom. Asano však za to zaplatil životom a celý jeho rod prišiel o všetok majetok. Hodnostár a držiteľ Kira, ktorý útok prežil, však potrestaný nebol. Z Asanových samurajov sa po smrti stali roninovia  – bojovníci bez pána. Skupina najvernejších z nich musela čeliť kľúčovej dileme. Podľa dávnej konfuciánskej zásady totiž žiadna bytosť nemôže žiť pod rovnakým nebom ako vrah jeho pána. Mali by se teda podriadiť vôli šóguna, ktorý stelesňuje ústrednú vládu, alebo zachovať vernosť Asanovi ako svojmu jedinému pánovi. Rozhodnú sa však pre pomstu, i keď vedia, že akonáhle vztiahnu na dvorana Kiru ruku, čaká ich  bez výnimky smrť. Od rozhodnutia k činu je však dlhá cesta plná nástrah a prekážok. A na jej konci sa objavuje  nová dilema, tentokrát pre samotného šóguna a to je láska a cit. Film je odľahčený a doplnený o mysteriózne postavy a japonské nadprirodzené bytosti, s ktorými musia roninovia zápasiť pri naplnení svojho poslania.
  47 ronin reeves47R_Tsr1Sheet_Keanu_RGB_0722_1-610x965
 Film sa pokúša o veľkú autenticitu a okrem Keanu Reevesa si vo filme zahrajú filmové hviezdy ázijského kontinentu  Tadanobu Asano (Bojová loď, Thor), Cary-Hiroyuki Tagawa (Mortal Kombat, Pearl Harbor), Hiroyuki Sanada (The Wolverine, Sunshine, Posledný samuraj), Rinko Kikuchi ( Pacific Rim) a Togo Igawa (Posledný samuraj, Gejša).
Scenár filmu napísali Hossein Amini (Drive ) a Chris Morgan (Rýchlo a zbesilo 3-6).
Premiéra filmu je stanovená na Vianoce 2013.
Zdroje :  IGN.com, Collider.com
Čítať viac...
Nahor