Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

300: Vzostup ríše – prvé plagáty a video!

Film „300“ režiséra Zack Snydera z roku 2006 bol prekvapením čo sa odzrkadlilo na 200 miliónovej tržbe pri rozpočte 65 miliónov. Film vychádzal z komiksového mini seriálu Xerxes Franka Millera z roku 1998 a treba podotknúť, že vo filme boli urobené aj historické úpravy, aby bol film zaujímavejší pre širšie publikum. Či sa tomu stane aj tentokrát sa necháme prekvapiť. Na základe prvého zverejneného traileru ako aj charakterových plagátov, ktoré sa prvýkrát prezentovali na tohto ročnom Comic  Cone v  San Diegu môžme špekulovať, že film sa tiež jemne odkloní od historických udalostí. A o čom by pokračovanie film pod názvom „300: Rise Of An Empire / 300 : Vzostup ríše“ malo byť ?
three_hundred_rise_of_an_empire_poster1 three_hundred_rise_of_an_empire poster2
Príbeh sa  presúva na nové bojisko pri Athénach. Tu na mori grécky generál Themistokles, usilujúcí o zjednotenie celého Grécka, vedie vojnu, ktorá zvráti doterajší priebeh vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej „božským“ Xerxesem a Artemesií, pomsty chtivou veliteľkou Perského loďstva. Aténčania narozdiel od Sparťanov nie sú rodení bojovníci a do boja sa im veľmi nechce, ale do područia a zajatia Peržanov padnúť odmietajú.
three_hundred_rise_of_an_empire_ver3 three_hundred_rise_of_an_empire_ver4 three_hundred_rise_of_an_empire_ver5
Hlavné úlohy si zahrajú Eva Green ako pomsty chtivá generálka Artemisia, Rodrigo Santoro ako král Xerx a Sullivana Stapletona ako vojvodca Thémistoklés. Ďalej si zahrali : Jack O’Connell, Hans Matheson, Callan Mulvey, Andrew Tiernan, Ashraf Barhom, Yigal Naor, Peter FerdinandoWayne Dalglish.
Herečka Eva Green v jednom rozhovore uviedla, že pred nakrúcaním po dobu troch mesiacov denno denne štyri hodiny trénovala s tímom losangeleských  kaskadérov a počas víkendov a voľna musela namiesto odpočinku cvičiť šerm. Celková fyzická príprava hercov pred natáčaním bola veľmi tvrdá. Osem týždňov pred oficiálnym začiatkom nakrúcania denne cvičili v posilňovni 8 – 12 hodín, čo zahrňovalo posilňovanie, aeróbne cvičenia, bojové umenia a atletiku. Okrem toho musel každý jednotlivo dodržovať prísny stravovací režim, ktorý trval aj počas natáčania snímky. Niektorý herci v rámci tohto stravovacieho režimu museli pribrať alebo schudnúť.
three_hundred_rise_of_an_empire_ver6 three_hundred_rise_of_an_empire_ver7 three_hundred_rise_of_an_empire_ver8
Režisér Noam Murro mal pôvodne zasadnúť na režisérsku stoličku filmu Good Day to Die Hard (2013). Keď sa mu však naskytla príležitosť ujať sa réžie snímky 300: Vzostup ríše, neváhal a práce na piatom diele akčnej série sa vzdal. Natáčalo sa v bulharskom filmovom štúdiu New Boyana v Sofii a v kalifornskom Los Angeles od roku 2012. Film sa stále digitálne upravuje a všetky scény boli natáčané na zelenom pozadí. Produkčne dozerá na výrobu filmu režisér jednotky Zack Snyder.
Celosvetová premiéra je naplánovaná  na 07.03.2013
Zdroje : Warner Twitter, superherohype.com, IMP Avards, Collider.com
Čítať viac...
Nahor